Být vlastníkem keše nekončí jen u její publikace nebo údržby. Je toho mnohem víc, co můžete zažít, a proto jsme se s vámi chtěli podělit jen o několik radostí, které můžete jako majitelé keší zažít!

Čtěte dále a zjistěte, jaké odměny můžete ze svých keší sklízet:

1. Oblíbené body
Prémioví členové získávají Oblíbené body, které pak mohou udělovat geocache, které se jim nejvíce líbily. Celkový počet Oblíbených bodů se zobrazuje na stránce keše a přičítá se k celkovému počtu nasbíraných Oblíbených bodů ze všech skrýší majitele keše.

Prémioví členové mohou dokonce vyhledávat keše s největším počtem bodů Favorite na webu Geocaching.com, což podporuje ještě více nálezů vysoce oblíbených keší. Pro vlastníka keše může být nesmírně obohacující vidět, že se jeho keš nálezcům líbila a ocenili ji.

2. Geocache týdne
Společnost Geocaching HQ ráda oceňuje majitele keší, kteří věnují zvláštní úsilí nebo přemýšlejí o umístění svých keší; proto na Geocaching Blogu zveřejňujeme Geocache týdne!

Najdeme keše, které si komunita oblíbila, od unikátních keší s gadgety až po úchvatné výhledy, a majitelům keší, kteří je umisťují a udržují, věnujeme zvláštní pochvalu! Každý týden se objeví nová funkce, a tak se možná právě vaše nejoblíbenější skrýš dostane do výběru!

A pro ty, které se na blog tak úplně nedostanou? No, možná ji právě uvidíte na některém z našich kanálů sociálních médií! Může být příjemným překvapením, když si své skrýše všimnete na účtech Geocachingu na Instagramu, Facebooku, Twitteru, Youtube nebo TikToku (často s komunitními komentáři typu "Tuhle jsem našel!", které ukazují, že vaše skrýš měla opravdu dopad).

3. Logbook
Není pochyb o tom, že kešky někdy projdou tunou logbooků. U keší, které jsou na místě už několik let v kuse nebo se nacházejí ve velmi navštěvované oblasti, se může objevit i hrstka logbooků. Mnoho majitelů keší je rádo sbírá - může být úžasné vidět, kolik lidí vaši keš navštívilo a hledalo!

Vidět fyzické zobrazení těchto nálezů je dobrou připomínkou toho, že jste někomu přidali do sbírky další nález - a vzpomínku.

 

Image by elales

4. Čtení logů na stránce keše
Jednou z nejpřínosnějších částí práce vlastníka keše je čtení logů zveřejněných na stránce keše. Mnoho geocacherů zde zanechá příběhy o svém hledání, o své oblíbené části keše nebo dokonce jen o svém dni!

Vyzýváme nálezce, aby v této praxi zanechávání promyšlených logů pokračovali a nezapomněli poděkovat majiteli keše, pokud se jim hledání líbilo. Dokonce je zde možnost upvoteovat logy, které považujete za užitečné nebo za skvělý příběh.

Logy jsou pro majitele keší vynikajícím způsobem, jak přesně zjistit, co si geocacheři mysleli o svých zážitcích a o mnoha vzpomínkách, které si během lovu vytvořili! Možná se na eventu dokonce setkáte s cacherem, který stále vypráví příběh vaší nezapomenutelné skrýše.

Keše mají také galerii keší se všemi fotografiemi, které jsou zveřejněny spolu s logy. Projděte si galerii své keše a prohlédněte si zveřejněné zábavné fotografie. Úsměv - nebo někdy i frustrace po obzvlášť obtížném lovu - je v podstatě zaručen!

 

Potřebujete ještě více důkazů? Podívejte se na tyto odpovědi z nedávných rozhovorů s hledači keší, které zdůrazňují realitu vlastnictví keší:

"Vždycky je příjemné dostat oznámení, že někdo našel jednu z mých keší. Jednou z mých keší je krabička s puzzle a obzvlášť mě těší zprávy, které přicházejí s oblíbenými body, které získává. Další je Letterbox Hybrid v centru Austinu a dostávám zprávy od projíždějících cestovatelů z jiných států a zemí. Všechny ve mně vyvolávají hřejivý pocit uvnitř. Pokaždé, když uděláte skrýš, dáváte něco zpět komunitě kešerů. Pokud nikdo nic neukrývá, nemá nikdo co najít (proto Rok skrýší)!".

.Marcellus Cadd (atreides_78723)

"Největší odměnou v této hře jsou lidé, které potkáte. Za hrou stojí silná komunita, takže bych jen doporučil, abyste, když se při hraní bavíte, poděkovali ownerům keší nebo dobrovolníkům, kteří vám to umožnili. Udržet si tuto mentalitu i při schovávání keší nebo při věnování nějakého času jako dobrovolník je také na dlouhou trať. Myslete na všechnu tu radost a zábavu, kterou díky vám zažijí ostatní kešeři. To je ta nejlepší odměna."

.Arnokovic

Být majitelem keše často vyžaduje spoustu práce a údržby, ale kvůli takovým okamžikům stojí za to se o ni starat.

Jaká je vaše nejoblíbenější část práce vlastníka keše?