Je dobře známo, že geocaching je komunitní hra. Vždyť co by to bylo za hru bez kreativních vlastníků keší a angažovaných kačerů, kteří logují své nálezy?

Dalším důležitým aspektem hry je sbor dobrovolníků z komunity geocachingu, kteří věnují svůj čas, vášeň a talent na podporu celosvětové komunity geocachingu.

 • Revieweři kontrolují a publikují keše, které splňují pravidla geocachingu.
 • Moderátoři řídí a monitorují účast na fórech Geocachingu.
 • Překladatelé překládají geocachingový obsah do jiných jazyků než je angličtina.
 • Revieweři earthkeší využívají své odborné znalosti geologie k posuzování a publikováníearthkeší.

Komunita geocachingu má v současné době téměř 400 dobrovolníků, kteří podporují geokačery a koučují nové hráče – to vše z lásky ke hře. Přestože mnozí dobrovolníci jsou kromě svých dobrovolnických povinností aktivní i jako hráči, stále existuje velká část jejich komunity, která ještě neměla příležitost se s nimi seznámit.

Zde je stručné představení dobrovolníků, které jste mohli vidět ve vaší komunitě!

 1. Roy – CacheShadow
 • Místo: Ontario, Kanada
 • Reviewer od: 2011
 • Příběh za přezdívkou: „Když jsem začal pracovat jako dobrovolník, několik dalších kanadských reviewerů mělo dobrovolnická uživatelská jména začínající slovem Cache…
  Uvědomil jsem si, že by bylo matoucí, kdyby více osob mělo stejnou zkratku, a tak jsem vytvořil seznam zkratek, které se v komunitě nepoužívají. Písmeno S nebylo použito… a já si vzpomněl na “The Shadow – Stín” – původně tajemnou postavu z pulp fiction a rozhlasových her z 30. let s alter egem. To se mi zdálo pro identitu reviewera více než vhodné – nemluvě o tom, že ta postava měla plášť a skvělý klobouk!”
 • Zajímavost: Roy má tři různé pasy a keše nalezl ve více než 60 zemích. Jeden z jeho nejpyšnějších úspěchů se však odehrává v pohodlí jeho vlastního domova: “V roce 2014 jsem v online soutěži navrhl přidání slova GEOCACHE do oficiálního slovníku Scrabble(TM). Díky podpoře geocachingové komunity vyústilo online hlasování v závěrečné vyhlášení v přímém televizním přenosu, kde slovo “GEOCACHE” porazilo další finalisty “BOOYAH”, “EW” a “ZEN”. (Pokud se vám někdy podařilo zahrát slovo GEOCACHE a získat 50 bonusů – není zač!).”
 • Proč se přihlásil jako dobrovolník: “Geocaching mi připravil mnohá dobrodružství, seznámil mě s mnoha novými přáteli – a mnozí z těchto přátel jsou jako rodina! Hra dává každému příležitost zkoumat, hledat a objevovat svět kolem sebe. Vážím si toho, co mi hra přinesla do života; to, že mohu být dobrovolníkem a podporovat tuto úžasnou komunitu, je pro mě čest.”

2. Dave – Keystone (u/GeoLeprechaun)

 • Místo: Spojené státy – Ohio a Pensylvánie
 • Reviewer a moderátor od: 2003
 • Příběh za přezdívkou: „Keystone je moje reviewerské jméno, protože Pensylvánie je tzv. Keystone State a tam jsem žil v roce 2003, když jsem se stal reviewerem. Teď žiju v Cincinnati v Ohiu, ale jméno si měnit nebudu!”
 • Zajímavost: Dave a jeho žena jsou vášnivými fanoušky pořadu Survivor a cestují, aby se zúčastnili sledovacích večírků v jiných městech (a možná tam najdou i několik challenge keší, pokud tam jsou, samozřejmě). Poté, co Dave potkal svou ženu na geocachingovém eventu, je později oddal Bryan Roth před centrálou Geocachingu během oslav 20. výročí centrály v roce 2023. Geocaching lidi opravdu sbližuje!
 • Proč se přihlásil jako dobrovolník: „Dobrovolničit jako reviewer mě baví, protože to zahrnuje vysvětlování pravidel, což je to, co dělám ve své každodenní práci právníka a manažera pro dodržování předpisů ve velké bance. Baví mě být moderátorem fóra, protože zodpovídání otázek mi umožňuje být užitečný pro publikum po celém světě.”

3. Thomas – Jingeri

 • Místo: Queensland, Austrálie
 • Reviewer od: 2020
 • Příběh za přezdívkou: „V Austrálii si všichni vybíráme jméno z původních jazyků.
  Jingeri znamená „ahoj” v jazyce Yugambeh, který je původní v mé oblasti.”
 • Zajímavost: Thomasova filozofie je nosit vždy stejnou barvu košile, aby nemusel přemýšlet, co si vzít na sebe! Díky tomu mu zbývá spousta času na další aktivity – kromě kariéry firemního školitele Thomas pracuje jako dobrovolník pro charitativní organizaci na čištění oceánů a věnuje se práci pro Toastmasters. Měl také pilotní průkaz a s geocachingem začal ještě předtím, než uměl řídit – vše je o prioritách!
 • Proč se přihlásil jako dobrovolník: „Byl jsem ještě ve škole, když jsem si „půjčil” tátův ruční GPSr přístroj a začal jsem s geocachingem. Všude, kam jsem ve svém dospělém životě cestoval, jsem hledal keše. Chodil jsem po horách, pádloval, létal, běhal a jezdil všude možně a pokaždé jsem o tomto kousku svého života napsal. Bylo by ode mě sobecké, kdybych výměnou za tento dar v podobě zážitků, vzpomínek a záznamů odmítl něco vrátit. Pomáhat ostatním sdílet místa, která by rádi poznali v rámci této hry, je docela zvláštní.”

Dobrovolníků je mnoho, a i když bychom vám rádi představili všechny, mohlo by to chvíli trvat! Sledujte další příspěvky, ve kterých se můžete setkat s místním dobrovolníkem, a podívejte se na naše minulé příspěvky o dobrovolnictví.