Přibližně před 4 000 lety si staří Babyloňané dali údajně první novoroční předsevzetí. Netušili, že přijde den, kdy se lidé rozhodnou dosáhnout cílů spojených s high-tech hrou na schovávanou!

Ať už se snažíte překonat svou nejdelší geocachingovou sérii odlovů, zaplnit kalendář, skrýt kešky, za které získáte určitý počet bodů oblíbenosti, nebo splnit jakákoli jiná předsevzetí, existuje několik skvělých nástrojů pro sledování vašeho pokroku.

Zeptali jsme se zaměstnanců z Geocaching HQ a zjistili jsme, že mnozí z nich se pro sledování svých cílů obracejí na aplikace Geocaching API Partnerů, zatímco jiní volí méně náročné alternativy.

Project-GC
Několik ze zaměstnanců zmínilo webový nástroj pro statistiky a plánování geocachingu, Project-GC. Annie (uživatelské jméno Love) má za odlovení keší v 500 okresech USA do konce roku 2024 (začínala na 350). Aby zjistila, jak se jí daří, spoléhá na nástroj Mapa okresů na Project-GC.

Jeff (gearguru) pracuje na naplnění svého kalendáře různými typy a velikostmi keší. Ke sledování používá nástroj Potřebná data nálezu na Project-GC.

Gia (giacaches) se ráda zaměřuje na challenge keše, včetně těch, pro které ještě nesplňuje kvalifikační kritéria. Na záložce Challenge keše (prémiová funkce) v Project-GC je seznam challenge keší, které našla a zalogovala ji jako Poznámku. Pokud má keš s výzvou vložené ověření výzvy, zobrazí se vedle výzvy zelené zaškrtnutí, pokud splnila kritéria.

GSAK (Geocaching Swiss Army Knife)
Tento univerzální nástroj pro správu geocachingu a waypointů je již dlouho důležitým nástrojem pro uživatele PC. Uživatelé mohou importovat informace do své databáze GSAK a uspořádat je nesčetnými způsoby pro sledování cílů v geocachingu.

Geocaching.com
Mackenzie (phoenix48) a Alexis (sixela206) si při sledování cílů geocachingu rády zachovávají jednoduchost. Mackenzie loni dokončila plnění svého kalendáře nálezů na každý den v roce, mimo jiné díky stránce Statistiky na svém panelu Přehledu na Geocaching.com. Alexis se také spoléhala na stránku Statistiky, kde sledovala svou sérii nálezů (která dosáhla 370 dní!) a pracovala na své nyní dokončené tabulce Obtížnost/Terén.

Na stránce Statistiky na vás čeká několik dalších populárních cílů, včetně největšího počtu nálezů za rok, typů nalezených keší a typů nalezených schránek.

Poznámka: Statistiky jsou prémiovou funkcí.

Low-tech
Když už mluvíme o jednoduchosti, kdo potřebuje počítač, když je zápisník tak praktický a přenosný? Jessie (jtcoffee) dává přednost čtverečkovanému papíru, který může přeměnit na zaškrtávací políčka, aby si pamatovala, kolik keší jí zbývá na seznamu cílů. Říká, že sešívaná vazba udržuje papír plochý a lépe se přenáší.

Pokud jde o sledování vašich geocachingových předsevzetí, můžete to udělat velmi jednoduše (jako starověcí Babyloňané se svými hliněnými tabulkami), nebo se zaměřit na špičkové technologie. Chcete v roce 2024 dosáhnout nějakých geocachingových cílů? Jak je sledujete? Podělte se o svůj příběh v komentářích níže!