První měsíc Kola výzev je v plném proudu, a tak jsme si řekli, že by bylo dobré zkontrolovat jednu z geocachingových hvězd a získat pár tipů, jak tyto smajlíky najít. Promluvili jsme si s Annie Love, vedoucí manažerkou obchodního rozvoje ve společnosti Geocaching HQ a superhvězdou geocachingu, abychom získali rady od profesionála. Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít příležitost zeptat se také na cíle kešování a oblíbené nálezy roku 2023. Přečtěte si tipy a informace o několika keších, které byste si měli přidat na svůj geoseznam.

Kolik keší jsi našla za měsíc a jak jsi dosáhla tohoto počtu?

2451 nálezů v říjnu 2013. Většina z nich byla nalezena během čtyř dnů kešování na power trailu E.T. Highway poblíž Rachel v Nevadě. S kolegou Moun10Bike a několika přáteli jsme se po Geocoinfestu Mega v Las Vegas rozhodli navštívit mimozemšťany a najít pár kešek. Přinejmenším jeden z těchto dnů se skládal z kešování od zhruba osmi hodin ráno do půl druhé ráno následujícího dne. Moc spánku to nebylo, ale rozhodně hodně smajlíků a společného smíchu! Před tímto výletem jsem měla pocit, že power traily nebude styl kešování, který by mě bavil. Díky tomuto výletu, kamarádství ve skupině, pozorování divokých koní přebíhajících přes silnici před námi a objevování krásné nevadské přírody jsem si uvědomila, že mě přece jen tento typ kešování občas baví.

Jaké jsou tvé tipy, jak se připravit na dlouhý kešovací den a jak ho co nejlépe využít?

Když se sejde dobrý tým přátel keškařů, je to pak opravdu skvělý den. Obvykle se jeden nebo dva lidé mohou postarat o logistiku celého dne, včetně sestavení seznamů, které se budou sdílet se skupinou, určení míst pro přestávky na tankování nebo toaletu atd. A pak den volna, můžete se těšit ze společnosti svých kolegů kačerů a společně hledat kešky. Při mých obvyklejších výpravách máme často na seznamu mnohem více keší, než jsme schopni za den najít, ale soustředíme se na ty, které jsou pro naše kešování nejdůležitější. Zjistila jsem také, že některé z mých nejoblíbenějších kešovacích dnů obvykle zahrnují zastávku na oběd nebo v pivovaru, nebo ještě lépe zastávku na geocachingovém eventu, kde můžeme posedět a užít si vzájemnou společnost.

Pokud někdo s geocachingem teprve začíná, co bys mu poradila, jak nejlépe proniknout do hry?

Opravdu si myslím, že nejlepší metodou je přístup, který jsem měla to štěstí zažít, když jsem začínala: najít někoho, kdo už hru zná a vezme vás na kešky. Naštěstí pro mě byl tou osobou můj táta, který byl stejně důkladný při vysvětlování hry, jako byl trpělivý, když nás s rodinou zaučoval.

Pokud není možné oslovit jiného kačera, obvykle doporučuji začít s keškami s nízkou obtížností a s keškami větší velikosti. Hledání nanokeše velikosti nehtu malíčku pod lavičkou může být o něco náročnější než hledání ammo boxu ukrytého u paty stromu pod hromadou klacků. Úspěch při první geocachingové výpravě může přispět k tomu, abyste si tuto hru okamžitě zamilovali, jako se to stalo mně. Stále si vzpomínám na radost, kterou jsem měla, když jsem v den své promoce na vysoké škole s rodinou zahlédla pod stromem v písečných dunách Bruneau tubus na tenisové míčky plný drobností.

Jaký je tvůj nejoblíbenější nález roku 2023?

Můžu si vybrat dvě? Dobře, vyberu si dvě, i když to stejně nevystihne všechny skvělé kešky, které jsem za letošní rok našla.

Pomalu se propracovávám k návštěvě všech amerických národních parků, takže když jsem viděla levný let do El Pasa na rychlý víkend, zarezervovala jsem si letenky. To znamenalo, že jsem navštívila národní park White Sands v Novém Mexiku. Upřímně řečeno, nedělala jsem si předem žádný průzkum, ale věděla jsem, že chci najít earthku s názvem Birth of a Dune (GC24N2W). Když jsem dorazila do parku, zjistila jsem, že to bude zhruba šestikilometrová túra nahoru a dolů po písečných dunách. Tyto písečné duny však byly tvořeny třpytivým sádrovcem, takže se jednalo o kouzelné místo.

Mou nejoblíbenější fyzickou keší letošního roku byla keš GC9FAV3 a není překvapením, že se jedná o keš umístěnou přímo u pivovaru. S kamarádem jsme dorazili krátce před zavíračkou pivovaru a světlomety auta jsme si posvítili na velmi nápadnou skrýš. Otevření keše bylo to nejjednodušší. Ale pak se propracovat hlavolamem a dostat se k logbooku bylo opravdu zábavné. Samozřejmě jsme to oslavili pivem z pivovaru vzdáleného jen pár metrů.

Máš nějaké geocachingové cíle nebo konkrétní keše, které chceš v roce 2023 najít?

Dokončení Jasmeru je mým hlavním cílem pro rok 2023. Upozorňuji, že nejde jen o první nebo dokonce druhé opakování Jasmera, které už mám hotové. Letos chci dokončit všechny čtyři opakování Jasmeru. Po výletech do Oregonu a Michiganu se mohu vydat do Kansasu a dokončit třetí a čtvrté opakování Jasmera ve stejný den nalezením GC30 a GC31. Vlastně budu trochu smutná, až tento cíl splním, protože hledání skrýší ukrytých v každém měsíci každého roku od začátku hry je jednou z mých nejoblíbenějších částí objevování našeho světa geocachingu.

V době, kdy píšu tento článek, mi chybí už jen nějakých 1100 keší k dosažení hranice 20 000 nálezů. Rád bych to letos dokázala. Také doufám, že si schovám bezlokační keš (GC9FAVE) pro svůj milník, takže budu muset být pilná v plánování, aby byla jedním z mých oblíbených míst, která jsem odlovila, až dosáhnu 20 tisíc.

Jaké jsou vaše geocachingové cíle pro rok 2023? Podělte se o ně v komentářích níže!