V druhém díle našeho měsíčníku Zeptejte se žabáka Signala, který odpovídá na palčivé otázky kačerů, se s vámi podělíme o jeho odpověď na tuto otázku: Jak zjistím, jaká je vhodná obtížnost/terén pro mou keš?

Důležitou součástí procesu založení keše je rozhodnutí o její obtížnosti a hodnocení terénu. Tato hodnocení poskytují hráčům užitečné informace o tom, co mohou očekávat při hledání vaší keše a jak se na výlet připravit. Ačkoli se hodnocení pohybuje na jednoduché stupnici od jedné do pěti, hodnocení obtížnosti a terénu se někdy jeví spíše jako umění než věda. Koneckonců, vaše představa o tom, co je trojka za obtížnost, se nemusí shodovat s představou jiného kačera. Abyste lépe pochopili, co jednotlivá hodnocení znamenají, podívejte se na níže uvedenou tabulku s popisem jednotlivých úrovní obtížnosti a terénu:

Obtížnost  
Obtížnost: 1.0 Skvělé pro nové kačery. Snadné nalezení nebo vyřešení pro zkušeného kačera. Může být na očích nebo ve zjevných úkrytech.
Obtížnost: 1.5 Skvělé pro nové kačery. Pro zkušeného kačera poněkud snadné k nalezení nebo vyřešení. Mohla by být ukryta mírně mimo dohled.
Obtížnost: 2.0 Pro zkušeného kačera je nalezení nebo vyřešení relativně snadné, může být ukryto mimo dohled.
Obtížnost: 2.5 Lehká výzva k nalezení nebo vyřešení. Mohla by být ukryta mimo dohled.
Obtížnost: 3.0 Poněkud náročné k nalezení nebo vyřešení.
Obtížnost: 3.5 Poměrně obtížná výzva k nalezení nebo vyřešení. Mohlo by to vyžadovat čas navíc nebo pomocnou ruku.
Obtížnost: 4.0 Obtížný úkol, který může vyžadovat speciální znalosti, pokročilou přípravu nebo více návštěv.
Obtížnost: 4.5 Velmi těžká výzva, která pravděpodobně vyžaduje speciální znalosti, pokročilou přípravu nebo několik návštěv.
Obtížnost: 5.0 Nejtěžší mentální úkol vyžadující zvláštní znalosti, dovednosti nebo značné úsilí k nalezení nebo vyřešení.
Terén  
Terén: 1.0 Keš by měla být na rovné, zpevněné ploše a měla by být přístupná pro osobu na invalidním vozíku, aby ji mohla vyzvednout, zalogovat a vrátit zpátky bez cizí pomoci.
Terén: 1.5 Keš je poměrně snadno přístupná a dosažitelná.
Terén: 2.0 Keš je relativně snadno dostupná a může se jednat o krátkou túru bez výrazného převýšení nebo porostů.
Terén: 2.5 Může vyžadovat malou až střední túru v oblasti, která je mírně zarostlá nebo je obtížně přístupná a obtížně se v ní hledá.
Terén: 3.0 Může vyžadovat středně dlouhou až dlouhou túru nebo hledání v obtížném terénu/vegetaci.
Terén: 3.5 Může vyžadovat namáhavou túru nebo lehké stoupání.
Terén: 4.0 Vyžaduje namáhavý pohyb nebo značnou túru v proměnlivém terénu.
Terén: 4.5 Vyžaduje velmi namáhavý pohyb nebo náročné stoupání.
Terén: 5.0 K dosažení je třeba specializované vybavení, jako je potápěčská výstroj, horolezecká výstroj nebo dokonce člun. Podívejte se na popis a atributy keše, abyste zjistili, jak se připravit.
Hledáte určité rady nebo odpovědi na otázky týkající se geocachingu? Pošlete žabákovi Signalovi své dotazy vyplněním tohoto formuláře.