Vítejte u dalšího vydání rubriky Zeptejte se žabáka Signala. Tento měsíc žabák Signal obdržel celou řadu dotazů, od témat trackovatelných předmětů, přes obtížnost a terén až po to, co dělat s plnými logbooky. Přečtěte si, jaké odpovědi a rady žabák Signal v reakci na tyto otázky poskytl.

Co to znamená, když se rozhodnete „uzamknout“ trackovatelný předmět?

Uzamčení trackovatelného předmětu ho v podstatě vyřadí ze hry. Po uzamčení trackovatelného předmětu jej nemohou ostatní hráči žádným způsobem zalogovat.

Hráč může chtít tuto akci použít pro trackovatelný předmět, který vlastní, pokud se u něj objevily falešné logy a chce zabránit hromadění těchto typů logů.

Co když je moje keš na stromě, který je příliš tenký na to, aby se na něj dalo vylézt, a k jejímu získání je potřeba pomůcka? Měl by se tím zvýšit terén nebo obtížnost?

Skvělá otázka! Hodnocení obtížnosti keše obvykle vyjadřuje námahu potřebnou k vyřešení a nalezení keše a logbooku na souřadnicích. Hodnocení terénu představuje fyzickou námahu potřebnou k dosažení souřadnic. Pokud má kačer nohy na zemi a k dosažení keše na stromě je zapotřebí pomůcka, pak HQ navrhuje, aby se zvýšilo úsilí potřebné k nalezení keše a logbooku (obtížnost).

Co když v logbooku není místo, kam bych se mohl zapsat?

Pokud je logbook plný, upozorněte vlastníka keše na situaci logem „Vyžadována pozornost vlastníka keše“. To upozorní vlastníka na problém, aby věděl, že má keš zkontrolovat a logbook vyměnit.

Hledáte určité rady nebo odpovědi na otázky týkající se geocachingu? Pošlete žabákovi Signalovi své dotazy vyplněním tohoto formuláře.