Věrní čtenáři našeho Geocaching blogu již četli rozhovory s majiteli keší, dobrovolníky z geocachingové komunity a nespočtem lidí, kteří pomáhají dělat naši hru tak výjimečnou. Přemýšleli jste ale někdy o tom, kdo vytváří GeoTours a kolik práce za tím stojí? Abychom to zjistili, sešli jsme se s důležitým člověkem, v komunitě známou jako giacaches Lackey, která před svým působením v Geocaching HQ pomáhala vést Fargo-Moorhead GeoTour (FMGT):

Jaké jsou vaše zkušenosti mimo geocaching?

Vyrostla jsem ve střední Minnesotě a navštěvovala Concordia College (Moorhead, MN), kde jsem studovala komunikaci, žurnalistiku a grafický design.

Jak a kdy jste se dozvěděla o geocachingu?

O geocachingu jsem se dozvěděla v roce 2008 a v roce 2011 jsem si založila účet, ale doopravdy mě to chytlo až v roce 2014, kdy jsem si pořídila chytrý telefon. Ve chvíli, kdy jsem našla svou první kešku, jsem věděla, že jsem objevila celoživotní koníček (když se do něčeho pustím, jsem v tom až po uši).

Na vysoké škole jsem slyšela rčení “mysli globálně, jednej lokálně” a snažím se to dělat tak, že vylepšuji věci, na kterých mi záleží – to je taková zkrácená verze toho, jak se zrodil Fargo-Moorhead GeoTour.

Proč by měli hráči absolvovat GeoTours?
GeoTours jsou skvělým způsobem, jak si prohlédnout oblast prostřednictvím geocachingu; bývalá Lackey MissJenn napsala na toto téma vynikající příspěvek na blogu!

Jak jste se zapojila do projektu Fargo-Moorhead GeoTour, GT488?

Před umístěním GT488 jsem vlastně žádnou jinou GeoTour neabsolvovala, ale líbila se mi myšlenka vytvořit prohlídku místních míst, která mám ráda, prostřednictvím geocachingu. Zatímco jsem stála v čele projektu, měla jsem možnost spolupracovat s místními hráči, jejichž kešky mě ke geocachingu přivedly. V tomto smyslu se projekt jakoby uzavřel do kruhu. Níže je fotka se mnou a dalšími hráči, kteří se podíleli na spuštění v září 2019: Chad (Trycacheus), Jeff (m&m_o) a Wes (onionpond).

Kromě kolegů geokačerů jsem měla velkou podporu mnoha přátel umělců a místních podnikatelů. Pomohli mi vytvořit a umístit 24 unikátních keší, které se nacházely ve dvou státech a třech městech. Bylo zde mnoho jedinečných míst, včetně graffiti uličky, historické usedlosti a několika veřejných uměleckých instalací.

Každé z 24 míst na GeoTour má pro mě zvláštní význam, a tak jsem GeoTour svým způsobem vnímala jako svůj milostný dopis městu Fargo-Moorhead.

Jaké byly vaše úkoly a odpovědnosti v rámci projektu GeoTour?

Kromě koordinace vytváření, umisťování a průběžné údržby 24 keší jsem zajistila financování a podporu od Fargo-Moorhead Convention & Visitors Bureau (FMCVB) a asociace geokešingu Severní Dakoty a Minnesoty.

Byly při organizaci GeoTour nějaké problémy?

Ano! Pořádání GeoTour je rozhodně “práce z lásky”. Je to spousta práce, ale je to také neuvěřitelně obohacující!

Co bylo na této zkušenosti nejpřínosnější?

Při spuštění GeoTour v září 2019 bylo mým cílem vyzdvihnout kreativitu místní komunity a dát lidem dobrý důvod k návštěvě Fargo-Moorhead.

Od té doby jsem přečetla tisíce logů a potkala stovky lidí z celého světa, kteří tam cestovali jen kvůli kešce! Bylo mi opravdu ctí spolupořádat GeoTour Fargo-Moorhead a jsem vděčná všem, kteří mi ji pomohli uskutečnit.

Z hlediska cestovního ruchu to má spoustu výhod, protože, jak víme, naši hráči plánují cesty a výlety do oblastí, kde se dá lovit kešky! Podle pracovníků návštěvnického centra Fargo-Moorhead byla GeoTour jedním z jejich nejúspěšnějších programů. V roce 2020 mě FMCVB jmenovala šampionem cestovního ruchu pro rok 2020.

Kam by vedla vaše vysněná GeoTour?

To je jednoduché! Gilby, Severní Dakota.

Je sice uprostřed ničeho, ale Gilby si skutečně zaslouží přezdívku “Disneyland pro geokačery”. Trycacheus je génius v oblasti gadget-cache a nikdy mě žádná z jeho keší nezklamala!

Kdyby někdo z čtenářů hledal inspiraci, co byste mu poradila?

  • Začněte pomalu – pokud ještě nejste ve spojení s místními hráči, navštivte lokální event.
    A pokud žádný event v okolí není v plánu, jednoduše ho uspořádejte. Eventy jsou snadným způsobem, jak se seznámit s dalšími hráči a probrat nápady, které chcete realizovat!
  • Využijte své kontakty – ať už jste členem rady místního parku, vlastníte firmu nebo se angažujete v nějaké komunitní skupině, začněte tam! Umístění kešky na oblíbeném místě je skvělým způsobem, jak zjistit, zda byste mohli vytvořit GeoTour.
  • Získejte pomoc – v geocachingu je snadné najít sílu v počtu. Získání pomoci pro vaši GeoTour může vést k celoživotním kontaktům a lepšímu konečnému výsledku.

Geocaching je neuvěřitelná hra díky majitelům keší, kteří prostřednictvím svých krabiček ukazují svou vynalézavost, kreativitu a tvrdou práci.

Znáte ve svém okolí hráče, kteří vytvářejí a udržují neuvěřitelné kešky? Dejte nám vědět v komentářích!