Log je důležitý nejen proto, že jeho zveřejněním se zvyšuje počet vašich nálezů, ale také proto, že poskytuje informace o keši vlastníkovi keše (VK) a ostatním cacherům a je skvělým místem, kde můžete VK poděkovat a podělit se o zážitek, který vám jeho keš přinesla. Řiďte se našimi čtyřmi tipy, které vám pomohou zvýšit úroveň psaní logů a vytěžit z každého logu "Found it" maximum.

Vyprávějte příběh.

Za každým nálezem geocache se skrývá příběh - i za těmi rychlými a snadnými - a váš log je příležitostí se o něj podělit. Nebojte se být kreativní a podělte se o podrobnosti o tom, co vás ke kešce přilákalo, jakou cestu jste k ní podnikli a jaké zážitky jste při hledání kešky zažili. Popisný log je také skvělým způsobem, jak poděkovat majiteli keše. Vlastníci keší si rádi čtou příběhy, ve kterých jejich schránky hrají hlavní roli.

Přidejte do logu fotografii.

Přiložte k logům keší fotografie z výletu a z hledání. Fotografie vždy učiní logy zajímavějšími a ostatním hledačům může pomoci zjistit, zda se nacházejí ve správné oblasti. Jen se ujistěte, že nezveřejňujete žádné spoilerové fotografie, které by odhalily místo úkrytu kešky!

Informujte majitele a další nálezce.

Dobrý log může být také zdrojem informací o stavu keše a místě, kde je ukryta. Pokud se zdá, že se něco na geocache nebo jejím umístění změnilo, uveďte to v logu. Upozorníte tím majitele keše a pomůžete budoucím nálezcům. Pokud to vypadá, že keš potřebuje údržbu, použijte typ logu "Needs maintenance" (Potřebuje údržbu), abyste se o tuto informaci podělili a ujistili se, že o ní majitel keše ví.

Nebojte se DNF.

Log "Didn't find it" je důležitý, protože dává vlastníkům keší představu o tom, kolik kešerů hledá jejich keš a jak obtížné je keš najít. Pokud vaše hledání geocache neskončí nálezem, můžete mít chuť počkat, až se vrátíte jindy a keš najdete, než k ní zveřejníte log. Ačkoli je tento postup lákavý, nejlepší je pokus zdokumentovat pomocí DNF logu. DNF logy jsou navíc užitečné pro ostatní hledače. Pokud se vám nález nedaří, je příjemné se utvrdit pohledem na předchozí logy a vidět, že nejste sami.