V sobotu 16. května 2020 poprvé v novodobé historii dorazil do Jetřichovic zcela nový autobusový spoj z České Lípy.

Dopoledne do cílové stanice dorazili zástupci České Lípy, Nového Boru, Prysku, České Kamenice, destinace České Švýcarsko, Lužické hory a další příznivci nové turistické linky, provozované Liberecký krajem. Autobus, který přepravuje i jízdní kola, byl na konečné slavnostně pokřtěn pivem z obou destinací - Falkenštejnem z Krásné Lípy a BORNem z Nového Boru.

Autobus bude jezdit až do 28.9.2020 vždy o sobotách, nedělích a ve svátek.

Další zajímavosti a výhody linky: 

  1. Na lince platí tarif Libereckého kraje, v úseku Jetřichovice – Česká Kamenice platí celodenní jízdenky Ústeckého kraje..
  2. Česká Kamenice má tak další spojení s Českým Švýcarskem, kromě již existující linky 435 Česká Kamenice – Růžová – Janov – Hřensko – Schmilka.
  3. Linka spojuje tak významné cíle, jako je skalní hrad Sloup, varhany Panská skála u Kamenického Šenova, vyhlídky Jehla a Zámecký vrch u České Kamenici, naučnou stezku v Srbské Kamenici, Jetřichovické skály s hradem Falkenštejnem.
  4. Linka je vedena atraktivní krajinou, v úseku Polevsko – Kamenický Šenov jede autobus po hřebeni Lužických hor s výhledy ke Klíči, Ještědu, na Studenec a na Českosaské Švýcarsko.
  5. V Jetřichovicích je přípoj linkou 434 směr Rynartice, Chřibská, resp. Mezní Louka, Hřensko.
  6. Autobus zároveň přepravuje až 30 jízdních kol.