V době, kdy geokačeři po celém světě začínají plánovat Maker Magic – Kouzlo tvorby a snaží se získat suvenýry Favorite Fan – Fanoušek oblíbenosti pro Kolo výzev tohoto měsíce získáváním bodů oblíbenosti a nalezením velmi oblíbených keší, se v komunitách geokačerů objevují určité otázky. Co mám udělat pro to, aby moje keš získala více bodů oblíbenosti? Kterým keším mám přidělovat své vlastní cenné body oblíbenosti? Abychom vám pomohli na vaší cestě za suvenýrem Favorite Fan, nabízíme vám několik tipů, co dělá keš hodnou bodů oblíbenosti. Přečtěte si další informace.

Obrázek od Captain_Cookie.

Kreativní schránky
Jedním z osvědčených způsobů, jak získat více bodů oblíbenosti, je věnovat více pozornosti vzhledu nebo funkci schránky keše. Existuje spousta způsobů, jak se s tím pobavit. Pokud má vaše keš určité téma nebo se nachází na místě s určitým tématem, buďte šikovní a přidejte schránce detaily, které budou s tématem nápaditě ladit. Skvělým příkladem je geocache Dr. Who FVCB5 (GC9QX5E), která je ukryta v replice slavné TARDIS ze seriálu Dr. Who cestující časem. Pokud vám chybí truhlářské dovednosti, abyste postavili něco, co je uvnitř větší než zvenku, existuje mnoho jednodušších způsobů, jak schránku ozvláštnit, od nalepení kamenů na víko pro maskování nebo naopak pro velmi dobře ukrytou “truhlu s pokladem” tím, že ji ozvláštníte nalepenými drahokamy.

The Golden Circle (GC6AZJF). Obrázek od Geo-Skelli.

Úchvatná místa
Pokud se na geocachingové mapě podíváte na velmi oblíbené keše, začnete si všímat určitého vzorce; keše s velkým počtem bodů oblíbenosti se často nacházejí na místech, která jsou příjemná na pohled. Pokud chcete zvýšit počet bodů oblíbenosti získaných za vlastní keše, zvažte umístění kvalitní keše v blízkosti malebného výhledu na přírodu nebo působivé architektury.

Marrooned (GC20). Obrázek od PurpleCatPaws.

Nezapomenutelné zážitky
Mnoho kačerů uděluje body oblíbenosti za keše, které přinášejí zážitky přesahující typickou procházku k souřadnicím a rychlé hledání schránky. Možná by vaše keš mohla vyžadovat lezení po stromech nebo pádlování na kajaku, abyste se dostali k jejímu úkrytu? Dalším skvělým způsobem, jak z keše vytvořit nezapomenutelný zážitek, je vyžadovat týmovou spolupráci. Vyluštit společně s přáteli hádanku nebo vyřešit hlavolam je obohacující zážitek, který může vést k udělení bodů oblíbenosti.

Co vás vede k tomu, abyste keši přidělili bod oblíbenosti? O důvod se podělte v komentářích níže!