Jak tedy vybrat skvělé místo pro keš? Výborná otázka. Přečtěte si naše nejlepší tipy, jak vybrat dobré místo pro úkryt.

1. Vyberte si místo, které byste chtěli objevit, kdybyste hledali keš.
To neznamená, že každé místo keše musí ukazovat krásnou přírodní scenérii nebo představovat neuvěřitelný výhled (i když je jistě v pořádku, pokud tomu tak je!), ale každé místo by mělo mít něco, co ho odlišuje. Vzpomeňte si na keše, kterým jste udělili oblíbené body, a zeptejte se sami sebe, co bylo na místech těchto skrýší výjimečného? Možná to bylo vynikající maskování, nebo vás naučila něco nového o dané oblasti, nebo tam byla zábavná výzva, jak se na místo dostat. Inspirujte se svými oblíbenými nálezy a vyberte místo, které vzbuzuje nadšení.

2. Vyberte si místo na delší dobu.
Dobrá geocache by měla mít dlouhou životnost s mnoha oblíbenými body a zábavnými Found it logy. Výběr správného místa je důležitou součástí toho, aby se tak stalo. Snažte se vybrat místo, kde bude vaše geocache bezpečná a dobře ukrytá a kde se k ní budete moci snadno dostat, pokud budete potřebovat provést údržbu keše. Pokud je geocache příliš odkrytá, může ji zničit špatné počasí nebo si ji mohou dobromyslní mudlové splést s odpadky.

3. Vyberte místo, kde ji může někdo hledat, aniž by vypadala příliš podezřele.
Nenápadnost může být zábavnou součástí geocachingu, ale nikdo se nechce dostat do situace, kdy ho lidé budou podezřívat z toho, že se chystá něco nekalého. Když vybíráte místo, zeptejte se sami sebe, zda by mohlo vypadat podezřele, kdyby tam někdo hledal kešku. Pokud například geocacheři musí rozebírat konstrukce a prolézat lavičky v parku přímo u oblíbeného dětského hřiště, možná by stálo za to vybrat jiné místo. To neznamená, že rušné oblasti jsou pro umístění vaší geocache špatným nápadem. Na hustě obydlených místech je spousta skvělých keší, ale při umisťování keše zvažte zkušenosti nálezce.

4. Dodržujte místní pozemkové předpisy a požádejte o povolení.
Jednou z nejdůležitějších součástí výběru místa pro ukrytí je ujistit se, že je zde geocache povolena. Zákony a směrnice pro umisťování geocache se mohou v jednotlivých místech lišit a některé lokality vyžadují další kroky, jako je například získání povolení. Před umístěním geocache si ověřte místní pravidla a obraťte se na majitele nebo správce pozemku.

Pokud jste již někdy skrývali geocache, jaké jsou vaše tipy pro výběr místa? Podělte se o ně v komentářích a podívejte se na blog, kde se během Roku skrývání dozvíte další rady.