✨ Když se řekne Joshua Johnson, který je v geocachingové komunitě známý také jako The Geocaching Vlogger, možná se vám vybaví nadšení, zvědavost a vášeň. Je pravděpodobné, že jste se s jeho obsahem jako kačeři setkali v průběhu let vícekrát.

Připojte se k nám, abychom lépe poznali The Geocaching Vlogger. Pojďme se ponořit do hřejivého rozhovoru!

Geocaching HQ: Kdyby ses mohl popsat pouze třemi slovy, jaká by to byla a proč?

Tři slova, kterými bych se popsal, jsou energický, cílevědomý a soustředěný.

Rád si myslím, že do všeho, co dělám, vnáším energii a život. Nejvíce to platí o věcech, které mě opravdu baví. Doufám, že se to projeví i ve videích, která vysílám do světa. Život je příliš krátký na to, abyste se nebavili a nepřinášeli radost z toho, co vás baví. Mám také pocit, že vše, co dělám, musí mít větší poslání. Jedním z důvodů, proč miluji geocaching, je to, že věřím, že má moc změnit životy lidí, jako změnil ten můj. Posláním všeho, co jsem umístil na internet, je inspirovat ostatní, aby se vydali ven a objevovali svět prostřednictvím geocachingu. Stejně jako mnoho jiných kačerů miluji cíle. Ať už jde o získání co největšího počtu geocachingových suvenýrů, nebo o to, že každou neděli po dobu jednoho roku zveřejním na YouTube delší video, rád si stanovuji výzvy a tvrdošíjně se snažím tohoto cíle dosáhnout.

Geocaching HQ: Co děláš mimo geocaching?

Mimo geocaching pracuji v neziskové organizaci, která zprostředkovává prožitkové programy ve školách a komunitě a jejichž posláním je budovat charakter mladých lidí i dospělých po celých USA. Zprostředkovávám tyto zážitky a vedu tým talentovaných řečníků, kteří dělají totéž po celých Spojených státech. Naším cílem je každý den vzbuzovat více laskavosti, morální odvahy a respektu! Mám také herecké zkušenosti, nebojím se kamery ani jeviště!

Geocaching HQ: Jak ses dostal k tvorbě obsahu a proč sis vybral právě geocaching?

Všechno to začalo zcela náhodou. Když byly moje děti menší, cítil jsem potřebu zachytit mnoho vzácných okamžiků jejich dětství na video. Tehdy jsem se rozhodl, že si koupím fotoaparát FLIP, který jsem našel na Craigslistu (inzertní webové stránky). Vzpomínám si, jak jsem se s prodávajícím setkal na parkovišti, abychom uzavřeli obchod. S touhou vyzkoušet kameru jsem se rozhodl natočit sám sebe, jak se vydávám na dobrodružnou výpravu za geocachingem.

Když jsem to video nahrával na YouTube, nemohl jsem si pomoct, ale musel jsem se zhrozit nad jeho kvalitou, protože jsem si uvědomil, že zdaleka není dokonalé. Nicméně to byl skromný začátek mé cesty na YouTube. V té době mě pohltilo sledování rodinných vlogerů na YouTube, kteří dokumentovali svůj každodenní život, ať už byl jakkoli všední. Během toho jsem si i uvědomil jedinečnost a podmanivost geocachingu.

Dal jsem si závazek, že každý týden vytvořím alespoň jedno dlouhé video na YouTube, a skoro se nechce věřit, že to bylo před více než 13 lety. Je pozoruhodné, že se mi tento slib podařilo dodržet a stále jsem nevynechal ani jeden týden.

Geocaching HQ: Jak a kde mohou lidé najít tebe a tvůj geocachingový obsah?

Všechna moje videa z geocachingových dobrodružství najdete na GeocachingVlogger.com. Můj obsah najdete také na Facebooku, TikToku a Instagramu.

Můj cestovatelský podcast (vedený geocachingem) “Poklady našeho města” najdete všude tam, kde stahujete podcasty.

A můj geocachingový komiks pro všechny věkové kategorie najdete na geocachingcomic.com.

Celý rozhovor v angličtině si můžete přečíst zde.