Jsme rádi, že se můžeme podělit o první odpovědi žabáka Signala na vaše otázky zaslané v rámci našeho seriálu Ptejte se žabáka Signala. První otázka se týká důležitých informací pro kačery, kteří chtějí vytvořit a ukrýt vlastní keš. Začněme!

Jak najdete vhodnou osobu, která vám dá povolení k umístění kešky na veřejném prostranství?

Získání povolení k ukrytí keše na místě, které jste si pro ni vybrali, je důležitou součástí procesu ukrytí keše, která jí zajistí dlouhý život plný nálezů.

Prvním dobrým krokem, když se chcete informovat na povolení skrývat keš na veřejných pozemcích, je zjistit, zda již na daném veřejném pozemku platí pravidla nebo zásady pro geocaching. Pokud byste například chtěli ukrýt keš ve státním parku v americkém státě Washington, na webových stránkách organizace najdete podrobné informace o tom, co je zde povoleno, a odkazy na formuláře, které musí kačeři vyplnit, aby získali povolení k umístění nové kešky.

Pokud po chvíli pátrání nenajdete žádné informace o existujících pravidlech pro ukládání kešek ve vámi vybrané oblasti, dalším krokem je zjistit, kdo je dobrou kontaktní osobou pro veřejné pozemky. Najděte si webové stránky veřejných pozemků, agentury nebo organizace, která je spravuje, a poté vyhledejte informace o tom, jak je kontaktovat. Mohou nabízet konkrétní kontaktní informace pro jednotlivce, ale i když nabízejí pouze obecnou e-mailovou adresu nebo kontaktní formulář, je to stále dobrý výchozí bod pro kontaktování a dotazy na jejich zásady umisťování keší.

Dalším užitečným zdrojem informací při zjišťování povolení ke schovávání keší na veřejných pozemcích je Wiki o regionálních zásadách geocachingu. Na této stránce najdete informace o pravidlech pro umisťování keší v různých oblastech světa. Dobrovolní revieweři geocachingu pro různé regiony přidávají na stránky informace o zásadách. Vezměte prosím na vědomí, že tento průvodce slouží jako referenční příručka a není vyčerpávající, takže to, že na stránkách nejsou uvedeny zásady, neznamená, že pro daný prostor žádné zásady neexistují.

Hledáte určité rady nebo odpovědi na otázky týkající se geocachingu? Pošlete žabákovi Signalovi své dotazy vyplněním tohoto formuláře.