Signál pozorněji zadívá do jejího vchodu, rozezná dvě jasné oči patřící trolovi, který tu má svůj domov. Signál potřebuje tvoji pomoc, aby zvládl proniknout kolem trola a mohl pokračovat ve svém pátrání! Kačeři mají na únik z bažiny čas do 1. srpna 14:00 SELČ, pak začíná naše cesta skrze jeskyni.


Trol, který jeskyni obývá, je hrůzostrašný kousek, ale jakmile spatří svoje oblíbené věci – šperky a drahé kameny – zjihne a je jako beránek.

Drahokamy, jako například ten na obrázku níže, jsou speciální bonusové položky jeskynního labyrintu.

Pokaždé, když zaloguješ nějakou kešku, budeš mít šanci, že na drahokam narazíš. Pokud na geocaching vyrazíš ve skupině, je šance, že jeden člověk ze skupiny položku v kešce najde, ovšem ostatní už ji nezískají. Jde o položky, za které do žebříčku dostaneš bonusové body, co se přičtou k bodům za zalogování kešky. Když kešku zaloguješ v aplikaci a drahokam se ti podaří najít, vyskočí zpráva, která ti to oznámí. Na webu je počítadlo těchto speciálních bonusových položek, najdeš ho na stránce Signálův labyrint. Počítadlo vždy ukazuje položku a k tomu kolikrát se ti ji povedlo najít.

Na získání prvního suvenýru v jeskynním labyrintu musíš nasbírat 50 bodů a na získání druhého suvenýru a zajištění cesty ven pro Signála musíš nasbírat 500 bodů.

Každý labyrint, který je součástí Signálova labyrintu, má odlišné bodové hodnoty za nálezy kešek, Adventures a bonusových položek. K poctění geologických senzací Trolí jeskyně jsme přidali jako činnost pro získávání bodů v tomto labyrintu hledání Earth keší. Tady jsou bodové hodnoty jeskynního labyrintu:

Nalezení keše Adventure Lab (místo, kde je Adventure) 10
Nalezení keše s více než 10 body oblíbenosti 30
Účast na libovolném Eventu 30
Nalezení Earth keše 30
Nalezení Multi keše 20
Nalezení Mystery keše 20
Nalezení položky Signálova labyrintu 50
Nalezení* 15

*Zalogování nálezu některého z ostatních typů keše.

Maximální počet bodů, který můžeš získat za zalogování jakékoliv keše je 80.

Časté dotazy a další informace o suvenýrové výzvě najdeš v našem blogovém příspěvku ohlašujícím Signálův labyrint.