Lidé z Geocaching HQ se zúčastňují desítek mega a giga-eventů po celém světě, podávají si ruce, sdílí příběhy samozřejmě geocaching. HQ Lackeys – zaměstnanci HQ WanderingVenser a DribbleCastle se nedávno zúčastnili eventu Metro Mega Gathering v New Jersey (GC9X6QF). Toto je shrnutí jejich cesty.

17. června 2023 se v East Jersey Old Town Village v Piscataway v New Jersey sešlo přes 400 geokačerů z blízkého i dalekého okolí, aby oslavili geocaching a historii státu. Staré město tvoří soubor rekonstruovaných, přemístěných a replik budov, které ukazují život a styl místních komunit v minulých staletích.

Organizační tým připravil několik nových labkovách sérií v podobě prohlídky vesnice a dalších zajímavostí v okolí parku, které sahaly od imitace rybaření a farmaření až po možnost sledovat, jak místní liga hraje historický baseball! Celá řada prodejců přivezla svůj arzenál geocachingových pomůcek, schránek, a dokonce i příležitostnou stolní hru, která potěšila účastníky.

Setkání zdůraznilo mnoho méně známých prvků role New Jersey jako jedné z 13 původních kolonií během americké revoluce a v počátcích Spojených států. Den v parku připomínal den ve skanzenu, který přenesl člověka do dob dávno minulých.

Nejlepším rysem každé takové akce jsou však vždy lidé, kteří tvoří její srdce. Děkujeme organizátorům akce a všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě této akce a přispěli k její výjimečnosti. Vzali jste nás na výlet do historie, na který jen tak nezapomeneme!